Haber

Küçükçekmece Belediyesi’nden Hatay’da Günlük 5 Bin Kişiye Sıcak Yemek Desteği

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Hatay Samandağ’da depremzedeler ve çocuklarla bir araya geldi. İlk günden bu yana tüm imkanlarını afetzedeler için seferber eden Küçükçekmece Belediyesi’nin yardım çalışmalarına katılan Önder Çebi, depremzedelerin acısını paylaştı, parkta çocuklarla oynayarak onlara moral verdi.

Başkan Kemal Çebi: Dayanışma ile acıyı paylaşmaya, ekmeği paylaşmaya, yaraları sarmaya devam ediyoruz.

Küçükçekmece halkının Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin yaralarını sarmak için el ele çalıştığını belirten Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı Seyyar Aşevimizin kurulumunu 2019 yılında tamamladık. Hatay-Samandağ. Mobil aşevimiz ile afetzedelere sıcak yemek dağıtımına başladık. Küçükçekmece’deki komşularımızla birlikte depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Burada emeğini ortaya koyan, yüreğini ortaya koyan tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Dayanışma ile yaralarımızı sarmaya, paylaşarak acıları dindirmeye devam edeceğiz.”

Küçükçekmece Belediyesi, Hatay Samandağ’da kurduğu Portatif Aşevi’nde günlük 5 bin kişi kapasiteli depremzedelere sıcak yemek ve içecek ikramı yapıyor. Küçükçekmece Belediyesi, yardım kampanyası kapsamında bölgeye 50 tır yardım gönderdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu