Teknoloji

Snapdragon 8 Gen 4 GPU Performansıyla Alkış Toplayacak

Qualcomm güncel amiral gemisi mobil yonga seti Snapdragon 8 Gen 4 için aksiyona geçmiş vaziyette. CPU ve GPU performansında etkili değişikliklere gitmek isteyen şirket, yeni bir benchmark sonucuyla gündeme geldi. Mobil yonga setinin görüntü işleme performansı bugüne kadar gelen yonga setlerinin en iyisi olacak.

Snapdragon 8 Gen 4 GPU Performansı

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4’ün grafik performansına oldukça önem verdiği söylentiler arasında. Çin’den gelen söylentiler, Snapdragon 8 Gen 4’teki Adreno GPU’nun Genshin Impact’i 1080p çözünürlükte çalışmasına izin verecek kadar güçlü olduğu yönünde.

İddialar doğruysa Qualcomm’un geliştirdiği yeni çip, grafik işleme yönünde büyük ilerlemeler kaydetmiş gibi görünüyor. Ek olarak Snapdragon 8 Gen 4’ün geliştirilmesi planlanılan süreden daha erken tamamlanmış gibi görünüyor. Çin’den gelen söylentilere göre Qualcomm, 1 Ekim Çin Ulusal Günü’nden kısa süre sonra lansman yapacak.

İddialar arasında 3 nm fabrikasyon sürecinden geçecek olan Snapdragon 8 Gen 4, iki adet 4 GHz hızında Cortex-X5 ve altı adet 2.8 GHz hızında Cortex-A730 çekirdekleriyle donanacak. Bu şekildeki işlemcinin Apple M3’e kafa tutacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu