Teknoloji

Samsung, Galaxy Z Fold 5’te yeni menteşe tasarımına geçerek büyük sorunu aşmaya çalışıyor

Galaxy Z Katlama 4 Yapı kalitesi, kameralar, yazılım ve pil ömrü arasında harika bir denge sunduğu için 2022’de piyasaya sürülen en iyi katlanabilir akıllı telefonlardan biri olmuştur. Ancak bu, iyileştirmeye yer olmadığı anlamına gelmez. Şirketin, kendisini Çinli firmaların son zamanlarda piyasaya sürdüğü katlanabilir telefonlara yaklaştırabilecek bir tasarım kusurunu düzeltmesi gerekiyor ve Galaxy Z Katlama 5sadece bunu yapabilir.

Kore yayını Naver’in haberine göre Samsung, Galaxy Z Fold 5’te su damlası şeklinde bir menteşe kullanacak. Bu, Güney Koreli firmanın bir sonraki amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonunun tamamen düz bir şekilde katlanabileceği ve katlandığında telefonun 2 yarı arasında boşluk olmayacak araç. Dahası, Galaxy Z Fold 5’in dahili ekranı daha pürüzsüz olacak ve daha az görünür kırışıklığa sahip olacak. Bu, Galaxy Z Fold hayranlarının uzun süredir istediği bir şeydi.

Bununla birlikte, rakip Çinli akıllı telefon şirketlerinin aksine, Samsung su geçirmezlik sunuyor. IPX8 derecesi ayrıca takdir ediyor. Galaxy Z Fold 5, düz katlanır tasarımı ve su geçirmezliği ile tasarım ve deneyim açısından değerli bir akıllı telefon olacak. Ancak gelen bilgilere göre telefonun toza karşı dayanıklılığı olmayacak.

Raporda, Samsung’un yeni menteşe tasarımı’ dambıl‘ ve şirket 2016 yılında bu tasarımın patentini aldı. Bu yeni dambıl menteşe sayesinde ekranın dayanıklılığı da artırılıyor ve kullanım ömrü boyunca daha fazla katlama ve açılma hareketine dayanabiliyor.

adilcevazhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu