Yaşam

Marmara Denizi’nden Çekildi: Uzmandan Açıklama [Video]

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberde, İzmir’in Seferihisar ilçesinde denizin çekildiği söyleniyor. hakkında konuştuk . Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerden aslında endişe duyan bazı vatandaşlar bu durumu dile getirdi. deprem habercisiBenzer bir olay şimdi İstanbul ve Tekirdağ’da yaşanıyor. Marmara DeniziSahili olan şehirlerde de oldu.

Bu sefer İstanbul’un Avcılar semtinde bulunuyor. Ambarlı Sahili Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde ve sahil şeridinde sular çekildi. 25 metreye çekilmesi bazı vatandaşları tedirgin etti. Ancak konu hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Doç. Dr. Emre Özşahinvatandaşların endişelerini giderecek açıklamalarda bulundu.

“Korkacak bir şey yok”

*Tekirdağ’dan bir görünüm.

Doç. Dr. Emre Özşahin tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Özellikle kuzey rüzgarı estiğinde Marmara Denizi’nde her yıl görülen çekilmeler bunlardır. Özellikle alçak kıyılarda çekilmeler net bir şekilde görülmektedir. Tekirdağ’da Kral Yolu olarak adlandırılan Marmaraereğlisi semtinin olduğu bölgelerde düşük, genlik yüksek olduğu için bu geri çekilme geniş bir alanda görülür. Bu geri çekilmenin bölgedeki titreme faaliyetiyle hiçbir ilgisi yok. . Tamamen mevsimsel olan mevsimlerde rüzgarın hep aynı yönde esmesi ile meydana gelen bir olaydır. Endişelenmeye gerek yok.”

*Görüntü Avcılar’da çekilmiştir.

Marmara Denizi’nin çekilme boyutunu ortaya koyan video:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu