Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2053 Ulaştırma ve Lojistik Master Planı” genelgesinin açıklanması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ulaştırma ve haberleşme alanında hizmet veren kurum ve kuruluşlara yol gösterici olacak “2053 Ulaştırma ve Lojistik Master Planı”nın hazırlandığını duyurdu.

Erdoğan, Resmi Gazete’de yayınlanan 2053 Ulaştırma ve Lojistik Master Planı’na ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde, ulaşım ve haberleşme alanlarında küresel ölçekte sunulan proje ve hizmetlerle geleceğin bugünden tasarlandığını belirtti.

Lojistik, mobilite ve dijitalleşmenin merkezinde Türkiye’ye bilime dayalı, çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve tarihe duyarlı bir ulaşım altyapısı getirmenin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Bu kapsamda, akılcı ve katılımcı bir anlayışla hazırlanan, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlar için yol gösterici bir doküman olan 2053 yılı Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı ile kara, demiryolu, hava ve denizyolu yatırımlarına ilişkin politika tedbirleri belirlenmiştir. Altyapı Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde (www.uab.gov.tr) yayınlanacaktır.

2053 yılı Ulaştırma ve Lojistik Master Planı kapsamında yürütülecek faaliyetlerin yürütülmesi ve alınan kararların hassasiyetle uygulanması için ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli çalışmaların yapılmasını arz ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu