Haber

Muğla’da Cinsel Saldırıdan Yargılanan 17 Yaşındaki Sanık 6 Yıl Hapis Cezası İndirilerek Tahliye Edildi

ESMA TURAN

Muğla Datça’da bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki DA, hakim karşısına çıktı. Mahkeme, DA’yı cinsel saldırı suçundan 5 yıl, hürriyeti kısıtlamaktan bir yıl hapis cezasına çarptırdı. 18 yaşının altında olduğu ve sabıka kaydı olmadığı gerekçesiyle cezayı indiren hakim, sanığı serbest bıraktı.

Datça’nın Reşadiye İlçesi’nde geçen yıl ekim ayında evli ve bir çocuk sahibi olan AYA, cinsel saldırıya uğradığı için şikayetçi oldu. Bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, 17 yaşındaki DA’yı 19 Ekim 2022’de gözaltına aldı. Şüpheli DA, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Dört aydır tutuklu bulunan DA, bugün Datça Asliye Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme, DA’yı cinsel saldırıdan 5 yıl, hürriyeti kısıtlamaktan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Hürriyeti kısıtlanmadan verilen ceza için hükmün açıklanmasını erteleyen mahkeme, 18 yaşının altında olduğu ve sabıka kaydı bulunmadığı gerekçesiyle cezayı indirerek sanığı serbest bıraktı.

Karara itiraz edeceklerini ve can güvenliğinden endişe duyduğunu belirten AYA, “Karara itiraz edeceğiz ama benim can güvenliğim yok. Onu serbest bıraktılar, beni hapse attılar. Bu kadar basit. .”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu