Haber

DİB’den “Diyanet’ten seçim uyarısı: İktidara destek olun” haberine ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), “Diyanet’ten seçim uyarısı: İktidara destek olun” başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını, haber hakkında çeşitli girişimlerde bulunulacağını bildirdi.

Diyanet’ten yapılan açıklamada, bugün bir gazetede yer alan 42. İl Müftüleri İstişare Toplantısı ile ilgili haberin “gerçeklerden uzak, iyi niyet taşımayan maksatlı bir haber” olduğu belirtildi.

Topluma din hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunulması amacıyla söz konusu toplantının periyodik olarak düzenlendiği hatırlatılan açıklamada, şunlara yer verildi:

“Seçim uyarısı yapılarak ‘iktidarı güçlendirin’ şeklinde bir mesaj verildiği iddiası tamamen gerçek dışıdır. Toplantının hiçbir bölümünde böyle bir ibare yer almadığına göre, siyasi gündem oluşturmak söz konusu değildir. toplantıda konuşma.

Söz konusu gazete örneğin daha önce il müftüleri ile yapılan istişare toplantısına ilişkin aldatıcı ve iyi niyetli, iyi niyetli bir habere imza atmış ve Başkanlığımızca türev girişimler başlatılmıştır. Masa başında hazırlandığı belli olan gazetenin bu haberiyle ilgili olarak da yasal girişimlerde bulunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu