Haber

Basın Konseyi: Enkaz Altından Hayatın Sesi; Acının, Duyguların Paylaşıldığı, İfade Özgürlüğünün Yayıldığı Sosyal Medya Mecraları…

Basın Kurulu, sosyal medyaya erişimin kısıtlanmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada; Enkazın altından hayatın sesinin duyulduğu, acı ve duyguların paylaşıldığı, ifade özgürlüğünün yayıldığı, nefes alınan sosyal medya mecralarının kısıtlanmasını kabul etmiyoruz” dedi.

Basın Kurulu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından sosyal medyaya erişimin kısıtlanmasına tepki gösterdi. Kurul şu açıklamayı yaptı:

“BÖYLE YASAKLANAN TEDBİRLERİ KİMLER YA DA KİMLER ALARAK BAŞARILI OLMAZLAR”

“Halkın sesinden korkmayın, sosyal medyamıza dokunmayın.

Büyük deprem felaketini yaşadığımız bu günlerde acil ihtiyaçların aktarıldığı, hayatın sesinin enkaz altından duyulduğu, acı ve duyguların paylaşıldığı, ifade özgürlüğünün yaygınlaştığı sosyal medya kanallarının kısıtlanmasını kabul etmiyoruz. , ve bir nefes alınır.

Twitter gibi sosyal medyanın düşmanmış gibi bloke edilmesinin ve hedef gösterilmesinin derhal durdurulmasını talep ediyoruz. Kim ya da kimler bu tür yasaklayıcı yollara başvururlarsa başvursunlar başarılı olamayacaklardır.”

hisarcikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu