Haber

Antalya’da afetzedelerin zararları bu hafta da ödenecek

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde sel mağduru olan vatandaşlara daha önce 10’ar bin liralık yardım yapıldığını hatırlatarak, zararlarının bu hafta da ödeneceğini bildirdi.

Uslu, şiddetli yağışlar nedeniyle su baskınlarının yaşandığı seralardaki çalışmaları yerinde inceleyerek üreticilerle görüşmeye geldi.

Afetzedelerin taleplerini dinleyen Uslu, çiftçilerin hiçbir koşulda mağdur olmaması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade etti.

İlk andan itibaren çiftçinin yanında olduklarını belirten Uslu, daha önceki afetlerde de vatandaşın yarısını kontrol altına almak için hep seferber olduklarını bundan sonra da bundan sonra da devam edeceklerini ifade etti.

3 ilçede yaklaşık 3 bin 250 çiftçinin selden etkilendiğini hatırlatan Uslu, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 1700 araç ve 780 esnaf zarar gördü. Toplam zarar bilanço hesaplamasının sonuna geldik, kısa süre içerisinde çiftçilerimize ilk destekleme ödemelerini yapmayı planlıyoruz. 10 bin lira hibe sağladık. Esnafımıza can suyu yardımı bu hafta araç ve esnaf kayıpları için destek ödemeleri yapılacak.Selden Etkilenen araçlarda meydana gelen hasara göre onarım destek ödemeleri hafta içinde belirli oranlarda başlayacak.

Uslu, facianın ilk anından itibaren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile ilgili tüm kurum yetkililerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlattı. .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Uslu, Erdoğan’ın önümüzdeki ay başında Antalya’daki afet bölgesini ziyaret edeceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu